Teksty subiektywne

Passat Tiptronic i Hyundai od Niemca

Teraz kolejny krótki wpis „ofertowy”. Niebawem będzie coś „z życia handlarza”.

Wczoraj w nocy skończyłem „tuszować niedoskonałości” kupionego niedawno Passata. Okazało się, po bliższym przyjrzeniu się, że VW wygląda całkiem ładnie. Co rzuca się w oczy mnie? Niewymęczone wnętrze, plastikowa  kierownica bez przetarć, inne plastiki ładne. Ogólnie jest szansa, że to auto ma mniej niż pół miliona kilometrów przebiegu (na liczniku jest 280 tys.). 

Lakier pomierzyłem i wszędzie jest około 100 mikrometrów. Czyli nie jest źle.

Muszę trochę nim pojeździć, by zobaczyć, czy wystarczyło zmienić hamulce, jakiś tam wahacz i przeguby, czy trzeba grzebać dalej. Swoją drogą ciekawostka – cena osłony przegubu – 40 złotych. Cena kompletnego przegubu, z osłoną, śrubą i smarem (Rouville) – 90 zł po rabacie. Nie opłaca się zmieniać samych osłon.

 

 

   Od malarza i blacharza odbieram już i20 z 2012 roku, z prawdziwym przebiegiem 40 tys.km. Auto z rynku niemieckiego. Gdyby ktoś miał dosyć propozycji VW, Fiata, Peżota i Reno, a chciałby solidny koreański wóz- polecam. Silnik 1,2 benzyna.

Żaden element konstrukcyjny samochodu nie był nawet dotknięty. Uszkodzenia były powierzchowne na lewym boku, wymieniony został zderzak przedni z wzmocnieniem czołowym i chłodnicami, szyba będzie dzisiaj zmieniona, choć nie wiem jak ona pękła, skoro maska nie miała nawet ryski. Mam zdjęcia auta sprzed naprawy oczywiście.

 

 

P. S. Fabia jeździ wspaniale 😉  Zrobiłem już nią ponad 200 kilometrów i jestem zachwycony. Trudno tylko opanować tę moc, szczególnie zimą… 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.